• تهرانپارس، خیابان 212 شرقی، بعد از چهارراه 139، پلاک 144
  • 021-77327181

رفوگری تخصصی در تهرانپارس

رفوگری تخصصی در تهرانپارس

رفوگری تخصصی در تهرانپارس

آشنایی با رفوگری تخصصی در تهرانپارس

امروزه شاهد افزایش قیمت چشمگیر فرش‌ها و بسیاری از لوازم هستیم به همین علت افراد ترجیح می‌دهند به جای تعویض فرش‌های آسیب دیده خود آن را ترمیم نمایند. در این زمان است که  پیدا کردن یک رفوگر ماهر به یک دغدغه تبدیل می‌گردد. قالیشویی تهرانپارس شرق با آموزش و بکارگیری استادکاران رفوگر به دنبال برطرف کردن این دغدغه همشهریان خود است. تمام مراحل ترمیم و رفو فرش در این قالیشویی به صورت کاملا حرفه‌ای انجام می‌گیرد. اگر تمایل دارید در مورد نحوه و چگونگی رفو در این قالیشویی بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع مختلف رفوگری تخصصی فرش و قالی در قالیشویی تهرانپارس شرق

باید گفت که رفوگری فرش انواع مختلفی دارد در قالیشویی تهرانپارس شرق معمولا بر اساس نوع آسیبی که به فرش وارد شده چگونگی نوع رفوگری مشخص می‌گردد. در این قسمت به معرفی انواع مختلف رفوگری فرش خواهیم پرداخت:

رفوگری فرش‌های پاره در قالیشویی تهرانپارس شرق

عوامل متعددی نظیر وارد شدن ضربه با وسایل تیز مانند چاقو، پارگی در اثر حمل و نقل نامناسب و … موجب پاره شدن فرش می‌شود. اگر فرش شما هم به هر دلیلی دچار پارگی گشته می‌توانید تنها با یک تماس با قدیمی ترین قالیشویی در تهرانپارس مشکل را برطرف کنید.

رفوگری فرش‌های بید زده

به طور معمول فرش‌هایی که مدت بسیار طولانی در یک مکان انبار گردند و از آن‌ها استفاده نشود به مرور زمان دچار پوسیدگی و بید خوردگی می‌شوند. در بهترین قالیشویی شهر یعنی قالیشویی تهرانپارس شرق می‌توان به ترمیم این فرش‌ها پرداخت.

رفوگری فرش‌های پوسیده

عوامل بسیار متعددی موجب پوسیدگی فرش‌ها می‌گردد که از جمله آن‌ها شستشوی نادرست، رطوبت زیاد، تابش نور مستقیم خورشید و استفاده طولانی مدت از فرش‌های دستبافی که از الیاف طبیعی مانند پشم و ابریشم تولید شده‌اند. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید می‌توانید با برقراری یک تماس با قالیشویی تهرانپارس شرق مشکل را حل نمایید.

رفوگری فرش‌های ساییده

زمانی فرش‌ها در معرض ساییدگی قرار می‌گیرند که تحت یک فشار نامتعارف قرار بگیرند، در این حالت است که پرزهای موجود بر روی فرش به آرامی از بین می‌روند به طوری که بعد از مدتی بر اثر ساییدگی زیاد تنها چله فرش باقی خواهند ماند. در قالیشویی تهرانپارس کارشناسان حرفه‌ای مشغول به فعالیت هستند که با تبحر بسیار بالا به رفوگری و ترمیم فرش‌های ساییده شده می‌پردازند.

رفوگری فرش‌های سوخته شده

یکی از رایج‌ترین دلایلی که افراد برای ترمیم فرش‌های خود به قالیشویی تهرانپارس شرق مراجعه می‌کنند سوختگی فرش‌ها بر اثر افتادن ذغال یا ته سیگار، قرار گرفتن قابلمه داغ بر روی فرش و … بوده که با رفو کردن تخصصی فرش این مشکل به راحتی قابل حل است.

رفوگری و ترمیم ریشه‌های فرش

در مواردی متعددی شاهد پوسیده شدن ریشه‌های فرش هستیم که در حرفه‌ای‌ترین قالیشویی شهر این مشکل به راحتی قابل حل است.

رفوگری فرش‌های لک شده

باید گفت قالیشویی تهرانپارس شرق یکی از بهترین قالیشویی‌هایی که در زمینه رفوگری فعالیت می‌کند. رفوگری تخصصی در تهرانپارس توسط کارشناسان حرفه‌ای صورت می‌گیرد، رفوگری فرش‌های لک شده بر اثر ریختن جوهر، چربی و انواع رنگ یکی از انواع رفوگری‌هایی است که در این مجموعه حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

رفوگری تخصصی
رفوگری تخصصی

نحوه انجام رفوگری تخصصی در تهرانپارس

باید گفت بسته به نوع آسیبی که به فرش وارد شده نوع رفوگری آن‌ هم متفاوت است. به دنبال آن تجهیزاتی که در هر نوع از رفوگری استفاده می‌کنند تفاوت‌هایی با نوع دیگر دارد. به طور معمول در زمان ترمیم و رفو فرش از ابزاری نظیر درفش، چاقوی بافت، سوزن، نخ، انبردست، دفین، انگشتانه و کلاف‌های هم جنس فرش بهره می‌گیرند. نحوه و چگونگی رفوگری تخصصی در تهرانپارس به این گونه بوده که در ابتدا کار فرش را شستشو می‌دهند. پس از آن گره‌هایی در فرش را که دچار آسیب شده‌اند را با درفش و سوزن از فرش جدا می‌کنند. اگر وسعت آسیب دیدگی در فرش بسیار زیاد باشد، آن قسمت را در یک قاب چوبی می‌گذارند و مجددا شروع به گره زنی و تارکشی قسمت آسیب دیده می‌نمایند تا فرش به طور کامل ترمیم گردد.

 خلاصه

انجام رفو و ترمیم فرش یک حرفه‌ای کاملا تخصصی است که تنها افراد معدودی توانایی آن را دارند که با ظرافت هرچه تمام‌تر فرش آسیب دیده را رفو کنند. معمولا این استادکاران هنرمند و ماهر در مجموعه‌های حرفه‌ای نظیر قالیشویی تهرانپارس شرق به فعالیت می‌پردازند. شما می‌توانید با مراجعه به این قالیشویی ممتاز از هنر دست این استادکاران در جهت ترمیم فرش‌های خود بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.